לירון טופז, מייסד FBF ואנימטור בכיר באולפני DreamWorks:
הקמנו את פריים ביי פריים לפני קרוב לעשור במטרה לחבר בין התעשיה הישראלית לעולמית. ישנו בארץ כשרון גדול, ובאמצעות החיבור שלנו לתעשיית האנימציה העולמית, בעזרת האינטרנט, ויחד עם אמנים בכירים בתעשיה, הצלחנו להביא לסטודנטים בישראל מקצועיות ורמה גבוהה בסטנדרטים בינלאומיים.את כל זה, תודות לפורמט הלימודים, ניתן לעשות מבלי שהסטודנטים יאלצו לצאת מגבולות הארץ, מבלי לדאוג לאשרות לימודים גלובליות, ובשכר לימוד התואם את שכר הלימוד בישראל (ולא את זה שבחו"ל, הגבוה פי כמה). החיבור עם IAC יאפשר לנו להגיע לכל בית בישראל, בגיבוי מוסד לימודים פיזי בעל ותק וניסיון של שנים רבות, והצלחה מוכחת בתעשיה הישראלית. אני מאמין שהחיבור יאפשר לפריים ביי פריים ול-IAC להוציא לפועל את מה שחשוב לכולנו יותר מכל: להכשיר כשרונות מקומיים ולאפשר להם לפרוץ אל תוך התעשיה, בישראל ובעולם.

כפיר רם, מנהל מקצועי ב-IAC:
אנחנו רואים באיחוד עם FBF מהלך שיצעיד את IAC קדימה ויאפשר לנו להמשיך להוביל ולחדש, גם במישור הישראלי וגם בבינלאומי. התחלנו את דרכנו לפני 15 שנה במתחם קטן באלנבי, וכיום אנו מפעילים שני מתחמים בתל-אביב, שלוחות בירושלים וחיפה, מרכז הכשרה בינלאומי להדמיות, מחלקת לימודי המשך בקנדה, וכעת גם מחלקת לימודי אונליין שבסיסה בהוליווד קליפורניה. צוות המורים שלנו כיום הוא מהטובים והמשובחים בעולם, ואנו שואפים לעמוד בשורה אחת עם בתי הספר המובילים באמריקה ובאירופה. המטרה שלנו מאז ומעולם היתה להצעיד קדימה את התעשיה הישראלית, ואנחנו מאמינים שכעת נוכל לעשות זאת טוב יותר מאי-פעם.אנחנו שוקדים עם חברינו בפריים ביי פריים על בניית מערכי קורסים מתקדמים, ברמה המותאמת לשוק הבינלאומי. צוות המורים המאוחד שלנו מאפשר לנו להגיע רחוק יותר מאי-פעם, ולהציב לעצמנו אתגרים בכל התחומים – מאנימציית דמויות ותלת-מימד, דרך אפקטים ויזואלים ופיתוח משחקים ועד לקונספט דיזיין וציור דיגיטלי.

FBF הוא בית הספר המוביל בתחומו ללימודי אונליין בעברית, שבסיסו בהוליווד, קליפורניה.

IAC היא המכללה המובילה בתחומה בישראל, המפעילה קורסים בתל-אביב, ירושלים וחיפה.

שני הגופים מתמקדים בתחומי האנימציה, העיצוב והאמנות הדיגיטלית, ושניהם מפעילים מסלולי לימוד וקורסים מקצועיים, המועברים על ידי אנשי מקצוע מובילים מהתעשיה הישראלית והבינלאומית. צוות המורים המשותף של FBF ו-IAC מכיל אנימטורים, מעצבים, אמני תלת-מימד ואמני-אפקטים מאולפנים כגון דיסני, פיקסאר, דרימוורקס, סוני, בליזארד, וורנר בראדרז, אילומיניישן, פוקס, פרמאונט, ILM ועוד.

בין הפרויקטים שנעשו על ידי המורים ניתן למנות את וונדר וומן, קונג-פו פנדה, שומרי הגלקסיה, בלייד ראנר 2049, ספיידרמן, איירון מן, סינג, משפחת סופר-על, מוצאים את נמו, לשבור את הקרח, ראלף ההורס, החיים הסודיים של חיות המחמד, הדרקון הראשון שלי, ההוביט, הלבוי, וורלד אוף וורקראפט ועוד.


שיתוף פעולה בין FBF ל-IAC מתקיים מזה זמן מה, אולם כעת אנו מבשרים על איחוד-כוחות מלא, שיתבטא באופנים הבאים:

• איחוד מערך קורסי האונליין של FBF ו-IAC.
כל קורסי האונליין יועברו באמצעות המערכת שפותחה על-ידי FBF, ותוך הסתמכות על הידע והניסיון שנצבר במהלך שמונה שנות קיומו של בית-הספר. קורסי האונליין יפנו בעיקר לסטודנטים מתקדמים, אך גם למתחילים.

• קורסים מתקדמים ברמה שעוד לא נראתה בארץ.
סטודנטים, בוגרים ואנשי מקצוע פעילים יוכלו להעמיק את לימודיהם בתחומים ספציפיים. הקורסים נבנו במטרה להצעיד את התעשיה הישראלית לרמות בינלאומיות, ולהביא לכאן ידע שנרכש באולפנים המובילים בעולם. לרשימת הקורסים גללו מטה.

• מקטעי אונליין יתווספו לתוך הקורסים הרגילים של IAC.
המורים של FBF יצטרפו לצוות מורי IAC ויעשירו את תכניות הלימודים הסדירות בידע ובניסיון שנרכשו בהפקות בינלאומיות. שיעורי אונליין, הרצאות מוקלטות ומפגשי ביקורת-עבודות חיים יתווספו לקורסי אנימציה תלת-מימדית, אנימציה קלאסית וקונספט דיזיין (פרטים מלאים יפורסמו בהמשך).

• תרגולים מונחים לאורך כל השבוע, בליווי צוות מתרגלי IAC.
התרגולים המיועדים לתלמידי IAC יהיו פתוחים גם לסטודנטים בקורסי האונליין. התרגולים מתקיימים בימים ראשון עד חמישי בשעות 10:15 בבוקר עד 21:30 בערב, ובימי שישי בשעות 10:30 עד 14:30. ניתן לעבוד בכיתות התרגול של IAC, המצוידות במחשבים חזקים ובכל התוכנות הנחוצות. ליווי טכני ופידבק מקצועי מוענקים של ידי צוות מתרגלים מיומן לאורך כל שעות היום.

• מחירים מופחתים לתלמידי ובוגרי FBF ו-IAC.
הנחות משמעותיות בכל קורסי האונליין יוענקו לכל הסטודנטים והבוגרים של FBF ושל IAC.

• עם זאת, שני הגופים ימשיכו לפעול באופן עצמאי.

FBF כחברה אמריקאית שבסיסה בלוס אנג'לס.

IAC תמשיך לפעול כחברה ישראלית שבסיסה בתל-אביב ו


האיחוד בין שני בתי-הספר נועד להעשיר את הסטודנטים, באמצעות שילוב מורים מהתעשיה העולמית בתוך מסגרת פיזית הפועלת כאן בישראל. מסגרת זו תספק תמיכה מקיפה לסטודנטים ולבוגרים, משלבי ההרשמה, דרך תרגולים מונחים בקמפוס המכללה, ועד לסיוע במציאת עבודה בארץ ובחו"ל.