"סולו - מלחמת הכוכבים " יצא בשבוע שעבר בבתי הקולנוע בישראל ובעולם – אז מה הקשר שלו לבית הספר "פריים ביי פריים "?

בן עוזרי, מרצה בבית הספר "פריים ביי פריים"וסטודנט לשעבר – עבד על הסרט " !

בימים אילו חי בן עוזרי בלונדון ועובד כשנה וחצי ב ILM ובשבוע שעבר, ב24 במאי עלה לאקרנים הסרט החדש בסדרת מלחמת הכוכבים - סולו מלחמת הכוכבים, עליו עבד עוזרי

עוזרי: "בהפקה כ"כ גדולה יש הרבה מחלקות שאחראיות לשלבים השונים שבהפקת הסרט. ILM מתעסק בעיקר עם החלק של האפקטים המיוחדים והאנימציה. אני הייתי חלק ממחלקת האנימציה. מחלקת האנימציה התפרסה בין כמה מלוקיישנים השונים של הסטודיו (לונדון, סן פרנסיסקו, ונקובר) ובכל לוקיישן ניסו להתמקד על סיקוונס שונה בסרט. כל התקשורת הייתה און ליין, ככה שהיה לי סופרויזור בלונדון, אבל הסופרויזור הראשי לאנימציה (Matt Shumway) ישב בסן פרנסיסקו ונתן לנו ביקורת משם.

אנחנו עבדנו על סיקוונס אקשן מגניב של train heist / מרדף רכבת עם (כמובן) חלליות ואופנועים מעופפים של המראודרס (marauders). היינו צריכים לחשוב איך האופנועים האלו הולכים לרחף, הסופרויזורים לא רצו שזה יהיה כמו הספידר בייקס ( speeder bikes ) מ''שובו של הג'דיי" שבעיקר מתומרנים ע"י ההגה. במקרה שלנו הם רצו יותר שימוש בגוף של הרוכב, כמעט כמו לרכב על סוס. כך שאם הרוכב רוצה לפנות ימינה הוא צריך להטות את כל משקל הגוף שלו ימינה, וזה נתן הרבה דינאמיקה לסצנה ואני מאמין שגם גרם למראודרס להרגיש יותר מאיימים באותו המרדף".

בן : "על הסרט עבדתי בערך חצי שנה. זו פעם ראשונה שאני עובד על סרט מהסדרה הזו של מלחמת הכוכבים . תמיד חלמתי לעשות את זה. עד עכשיו עבדתי על סרטים כמו : פארק היורה , רדי פלייר 1 ועוד.
היה פחד לא לעמוד בציפיות בסרט כזה ענק?

"לסרט "מלחמת הכוכבים" יש היסטוריה אז זה קצת מפחיד, כי צריך להיות מאוד קפדן – אתה לא רוצה להרוס משהו. במיוחד משהו כזה שאני אישית מאוד אוהב. ברמת הציפיות ממני הייתי לחוץ, אתה לא רוצה לעשות משהו באיכות פחות ממצוינת בסרט כזה.

איך הרגשת כשהודיעו לך שאתה הולך לעבוד על "מלחמת הכוכבים"?

"התרגשתי מאוד. כילד מאוד אהבתי את מלחמת הכוכבים . אני זוכר שאבא שלי הכניס אותי לסרטים האלה ונשביתי בקסם. זה סוג של חלום שהתגשם!, את מלחמת הכוכבים תמיד אהבתי, אף פעם לא דמיינתי שאני אעבוד על הסרטים האלה ! כשהודיעו לי , זה היה גם מפחיד וגם מרגש. אכפת לך מהפרויקט . שמחתי לעבוד על פרוייקט שאכפת לי ממנו , יוצא לפעמים שאתה עובד גם על פרוייקטים שאתה פחות מתחבר אליהם. אבל זה פרוייקט שמאוד האמנתי בו מהתחלה כמובן, זה פרוייקט ענק!".